ÇİÇEK TOHUMU - TOP KADİFE ÇİÇEĞİ1 PAKET - PAKETTE 50 ADET TOHUM
             Top Kadife Çiçeği


Kadife çiçeği ana vatanı Güney Amerika, Arjantin, Meksika’dır. Üstten sulanmamalıdır, damlama sulama ya da alttan su verme şeklinde uygulanmalıdır. Güneşli yerleri sever. Orta derecede nem ve su ister. Çok fazla su çürümeye sebebiyet verir. Aşırı güneşli balkonlarda ve teraslar çiçeğin gelişimi için gereklidir. İlkbahar sonundan sonbahara kadar çiçek açımı devam eder.


Genel Özellikler:

Amerika ve Meksika’da sıcak kesimlerde doğal olarak bulunur. Yaprakları tek veya almaşıklı dizilmiştir.Çiçek rengi turuncu sarı kahverengi – kırmızı ve alaca renkli olabilmektedir.Kadife bitkisinin hem yaprağı hem de çiçeği keskin kokuludur. Uzun süre çiçekli kalmaktadır. Haziran başından ekim sonuna kadar çiçekli kalır.


Sulama:

Her ortamda yetişir ancak sıcak yerler en uygun yerleridir. Güneşi çok sever. Kadife çiçeği görüntü olarak da dikkat çekici güzellikte olduğundan süs bitkisi olarak kullanımı daha fazladır.Çiçekleri genelde kahverengi, kırmızı, turuncu, parlak sarı olup kadife görünümündedir. Kadife çiçeği ilkbaharda ekilir ve güneşli yerleri sevdiğinden Akdeniz Bölgesi başta olmak üzere bu tür iklimlere sahip bölgelerde yetişebilir. Kadife çiçekleri birçok üründe kullanılır. Bunların başında sabun ve şampuan gelir. Kadife çiçeğinin yağı da özellikle sivilce, egzama, mantar gibi hastalıklara destekleyici tedavi olarak görülür. Kadife çiçeği ağrı kesici özelliği de sahiptir. Ağrıyan bölgelerde rahatlama sağlar. Kadınlarda özellikle özel günlerinde hem ağrıları dindirir hem de düzensizlikleri yok eder. İdrar söktürücü özelliği olup, kanı temizler. Cildi nemli tuttuğu için isilik ya da sivilce gibi problemleri yok eder. Çiçeğin yaprakları da en az çiçeği kadar keskin kokuludur. Kadife çiçeğinin en önemli özelliği böcekleri uzak tutmasıdır.


Write a review

Please login or register to review

Çiçek Tohumu Top Kadife Çiçeği 1 Paket 50 Adet Tohum Satışı

  • Product Code: CicekTohumu-Topkadifecicegi-1pkt
  • Availability: In Stock
  • t10.00TL


Related Products

Çiçek Tohumu Akşam Sefası 1 Paket

Çiçek Tohumu Akşam Sefası 1 Paket

ÇİÇEK TOHUMU - ASLAN AĞZI1 PAKET - PAKETTE 30 ADET TOHUMÇok yıllık kolay yetiştirilebilen otsu bitki..

t10.00TL

Çiçek Tohumu Çörek Otu 1 Paket Tohum

Çiçek Tohumu Çörek Otu 1 Paket Tohum

ÇİÇEK TOHUMU - ÇÖREK OTU1 PAKET - PAKETTE 30 ADET TOHUM   Çörek otu yıllık otsu bir bitkidir..

t10.00TL

Çiçek Tohumu Gül Hatmi 1 Paket 30 Adet

Çiçek Tohumu Gül Hatmi 1 Paket 30 Adet

ÇİÇEK TOHUMU - GÜL HATMİ1 PAKET - PAKETTE 80 ADET TOHUM    Ülkemizde kendine geniş bir ye..

t10.00TL

Çiçek Tohumu Hercai Menekşe 1 Paket 100 Adet

Çiçek Tohumu Hercai Menekşe 1 Paket 100 Adet

ÇİÇEK TOHUMU - HERCAİ MENEKŞE1 PAKET - PAKETTE 100 ADET TOHUM      Hercai menekşe..

t10.00TL

Tags: Çiçek Tohumu Top Kadife Çiçeği 1 Paket fiyatları